Сегодня
Вторник 28 ноября 
13:12


НОВОСТИ АКЦЕНТ МНЕНИЕ СКАЗКА ТЕНДЕНЦИИ КАПИТАЛ НЕФОРМАТ НООСФЕРА ГАЛЕРЕЯ
НООСФЕРА
29.01.2010 | 

А напоследок Виктор Ющенко решил опозорить государственные награды
Все еще действующий глава государства может без объяснений просто... не приехать на работу. В такие дни жизнь в секретариате замирает. Стоят закрытыми кабинеты руководства президентской канцелярии. Визиты Ющенко во Львовскую и Ивано-Франковску область отменили. В этих поездках просто не было смысла.

Віктор Ющенко допрацьовує останні дні в статусі президента, особливо не перенапружуючись.

Наприклад, все ще чинний глава держави може без пояснень просто... не приїхати на роботу. У такі дні життя в секретаріаті завмирає. Стоять зачиненими кабінети керівництва президентської канцелярії.

Візити Ющенка у Львівську та Івано-Франківську область було скасовано. У цих подорожах просто не було сенсу. Не летіти ж Ющенку на Галичину для того, щоб розповідати про своє голосування "проти всіх" у другому турі.

За інформацією "Української правди", у цей вівторок, як і минулого тижня, Ющенко не вийшов на своє робоче місце на Банковій. Якби мова йшла про простого держслужбовця, він міг би претендувати на догану. В принципі, з Віктором Ющенко приблизно так і сталося - своє "службове стягнення" він вже отримав 17 січня від українських виборців. Тільки у четвер Ющенко розпочав більш-менш активну діяльність.

Коли Українська правда дізналася про прогул Ющенка, то зв'язалася з його прес-секретарем Іриною Ванниковою. Вона заявила, що Ющенко не пропускав роботу: "Президент у вівторок працював в офісі з документами в робочому режимі. А взагалі, незалежно від місця перебування глави держави, президент продовжує працювати, бо його робота не обмежується стінами СП".

Але жодного заходу з його графіку як за цей вівторок, так і за минулий понеділок чи вівторок, окрім пірнання в ополонку на Водохрещу, назвати на Банковій не можуть.

Відчуття, що насувається день здачі влади, дозволив керівництву секретаріату пожити в своє задоволення.

Активність Ющенка звелася до заохочення свого оточення. На Банковій почалася масова роздача нагород і звань людям, які складали найближче коло президента та забезпечували йому життєвий комфорт.

Нагороджую... 

Так, з нагоди Дня Соборності Ющенко нагородив орденом Ярослава Мудрого керівника свого офісу Руслана Демченка, який в 2006-му замінив на цій позиції Андрія Кислинського.

У обгрунтуванні указу сказано - "за вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України".

Складно пояснити, в чому полягала роль Демченка в "консолідації суспільства" і "розбудові правової держави", якщо його функції зводилися до складення робочого графіку президента та з'єднання з потрібними абонентами по телефону.

Також орден Ярослава Мудрого отримав Юрій Рубан - директор Національного інституту стратегічних досліджень, який із соціологією в руках до останнього переконував Ющенка у його шансах вийти в другий тур виборів.

З орденом "За заслуги" закінчує каденцію Ющенка і керівник служби його протоколу Юрій Полурез. Як сказано в указі - "за вагомий особистий внесок у розвиток української дипломатії, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм..."

Хтось чув з українських громадян про дипломата Юрія Полуреза, і в чому полягав його "особистий внесок"? Свою роботу  в стінах МЗС він завершив як заступник директора департаменту Міністерства, після чого перейшов на Банкову.

Не з пустими руками залишає Банкову заступник глави секретаріату Олександр Шлапак. Орден Ярослава Мудрого він отримав від Ющенка 1 січня з нагоди 50-річного ювілею.

За п'ять років роботи в пулі президента орденом княгині Ольги нагороджено репортера агентства УНІАН Олену Гітлянську. "Для мене ця нагорода стала сюрпризом - я не проявляла жодної ініціативи для її отримання", - поділилася журналістка.

Звання "заслуженого працівника культури України" залишиться на пам'ять від президентства Ющенка в Олени Трусової - заступника Ірини Ванникової у прес-службі глави держави.

Не зміг черговий раз обійти увагою Ющенко і групу "Наша Ряба", яку представляє завгосп президента Ігор Тарасюк.

Протягом менше ніж року на них обрушився справжній зорепад. Ордени "Героя України" вже отримали бізнес-партнер Тарасюка Юрій Косюк, їхній ставленик на посаду міністра аграрної політики Юрій Мельник і його тесть Михайло Зубець. Званням заслуженого працівника сфери послуг був відзначений син Зубця Микола, який керував державним "Президент-готелем" до його сумнівного відчуження.

І от тепер у січні Ющенко зробив ще один жест цій команді. Він присвоїв статус "національної" з усіма витікаючими наслідками в питанні матеріального забезпечення Українській академії аграрних наук, президентом якої є той самий Михайло Зубець.

Ющенко розплатився нагородами і з керівництвом Управління державної охорони. Так, орден "За заслуги" отримав Павло Альошин - керівник особистої охорони Ющенка.

Обгунтування - "за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності України, забезпечення безпеки органів державної влади і посадових осіб, зразкове виконання військового обов'язку та з нагоди річниці утворення Управління державної охорони України".

Павло Альошин був поряд з Ющенком, коли той прийшов до ЦВК подавати свої документи перед президентськими виборами 

Приклад Альошина взагалі унікальний. В указі Ющенка від 12 січня він фігурує як підполковник.

Хоча, як стверджують джерела "Української правди", йому ще 25 грудня  вже було присвоєно звання полковника. І не виключено, що в останні дні своєї каденції Ющенко присвоїть йому звання генерала.

Це - приклад карколомної кар'єри, яку людина зробила при дворі Ющенка. Адже в 2005 Альошин був простим лейтенантом.

Але, оскільки з часів прем'єрства він був закріпленим за Ющенком, то користувався його особливою довірою і після інавгурації отримав посаду заступника начальника Управління державної охорони - керівника особистої охорони президента.

За п'ять років Альошин піднявся з лейтенанта до полковника. Це суперечить "Положенню про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України", затвердженому указом самого президента.

Цим документом встановлено строки перебування у військових званнях: для старшого лейтенанта і капітана вони становлять 3 роки; майора  - 4 роки; підполковника  - 5 років; і полковника  - 2 роки. Тобто за п'ятирічку Альошин пройшов шлях, який мав би займати 14-17 років.

Військове звання генерал-лейтенанта отримав від Ющенка начальник Управління державної охорони Олександр Бірсан і його перший заступник Юрій Суховатий.

Це також суперечить іншому указу Ющенка -  "Про порядок присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів", за яким звання присвоюються не раніше ніж через рік після перебування на посаді. А Бірсан і Суховатий були призначені в УДО тільки влітку 2009-го, після звільнення Балоги з секретаріату та відставки його протеже Гелетея.

Не обійшла увагою Банкова і ставленика Віри Ульянченко в СБУ - заступника керівника спецслужби Василя Грицака. 16 січня йому дали генерал-полковника, хоча він також не пропрацював року на своїй нинішній посаді.

Але на цьому карусель нагород у виконанні Банкової не завершиться. У дні, які залишилися до оголошення нового президента, очікується ще декілька резонансних указів, які поповнять ряди "Героїв України" особами з оточення Ющенка.

P.S. Українська правда звернулася до прес-секретаря президента Ірини Ванникової щодо роздачі слонів найближчому колу Ющенка.

"Це конституційне право президента, - заявила Ванникова. - Читайте Конституцію - стаття 106 пункт 25: президент нагороджує державними нагородами, встановлює президентські відзнаки та нагороджує ними".

Що ж, у цьому випадку Віктору Андрійовичу також складно було відділити державне від приватного.

Сергей Лещенко, УПКомментарии читателей
Ваше имя  
Комментарий
до 1000 знаков
 
Код подтверждения  
   
ТОП-Новости
13:03 Коломойский намерен обжаловать продажу "Лугансктепловоза"
12:56 "Лугансктепловоз" без аукциона купили россияне
12:36 "НУ" хочет подвинуть из коалиции коммунистов
12:23 Лозинский ознакомился с третью материалов дела, но вину не признал
10:00 Заместитель Дубины ответит за газ Фирташа

Новости
15:14 Кому выгодно казино в Крыму
09:19 «Укрметртестстандарт» обнаружил винный фальсификат
17:37 Рынок труда нуждается в рабочих профессиях
11:39 НПЗ должны прекратить шантаж правительства Украины
14:31 Принятие закона об азартных играх вызовет рост цен на коммерческую недвижимость
19:16 Украинская игорная действительность меняет формы
15:30 Новым министром ЖКХ станет первый зам Попова?
15:11 Мнение: Назначение министра ЖКХ Попова в КГГА – это проявление кадрового кризиса власти
14:51 ТВi просит органы расследовать инцидент с "наружкой"
14:45 Сухий устал от губернаторства и хочет снова в Раду
14:41 Янукович после расследования решит, возвращать газ Фирташу или нет
14:26 «Коммунальный фронт» призывает провести в ЖКХ люстрацию управленческого аппарата
14:03 ФГИ разошелся: На очереди - "Укртелеком"
13:52 В ФГИ не удовлетворены продажей "Лугансктепловоза"
13:48 Ляпина отрицает заявление Еханурова о переходе "НУНС" в коалицию

Галерея


ЗАМУЖ В ВИСОКОСНЫЙ ГОДEat. Pray. LoveАлиса в стране чудес

Интересное видео

Загрузка...

{medit}
Реклама на сайте   |   Контакт   |   Сделать стартовой   |   Добавить в избранное

Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru bigmir)net TOP 100
Все права защищены © 2006 - 2009 Вовремя.info

Использование материалов сайта разрешается при условии ссылки
(для Интернет-изданий - гиперссылки http://vovremya.info) на "Вовремя.info".
Редакция не всегда разделяет мнения авторов и несет ответственность лишь за уровень дискуссии.
{noindex} Разработка и сопровождение: baev.kiev.ua
Разработка дизайна: Студия Like
{/noindex}
{medit2}